Betonové ploty se dnes staví na mnoha místech, je to cenově přijatelné řešení, s výjimečně dlouhou životností a s výhodami, které poskytují všechny zděné stavby. Jste chráněni před pohledy zvenčí a před povětrnostními vlivy, případně před pouličním hlukem.
Neobvyklá řešení oplocení
Vyzkoušejte kaskádu – jako zajímavé řešení se ukázaly některé realizace betonových plotů Olomouc https://www.montazmpc.cz/betonove-ploty-olomouc/, které byly vystavěny do podoby mírné kaskády. Tu lze vytvořit i na rovném terénu zapouštěním desek pod úroveň země, s výškou sloupků, které se mezi jednotlivými poli liší jen o několik centimetrů. Zahrada tak získá dojem mírného svahu, před plotem mohou být vysázeny okrasné keře a celá scenérie získá působivý ráz.
Oddělte nevzhledné kouty – hradbu z betonových desek nemusíte mít podél celého pozemku, stačí jimi pouze oddělit prostory, které nechcete neustále sledovat, jako jsou okolní užitkové části zahrady, různé kůlny a přístřešky, výběhy pro zvířata nebo sousedské stavby „nalepené“ na hranici vašeho pozemku. Výhodou jednotlivých desek jsou jejich rozměry, každá z nich (o obvyklé délce 200 cm) je široká pouhých 50 cm a takto lze vytvářet různé variabilní možnosti. Může to být jen nízký plůtek ve formě soklu, ohraničující např. kompost, nebo naopak může být vyšší než lidská postava.
Zaoblené rohy – někteří zastánci Feng-shui tvrdí, že pravý úhel blokuje proudění energie, a proto jej osazují velkými vzrostlými rostlinami, případně do něj umístí vhodný nábytek. Koncepce zahrady může získat i tím, že roh zahrady přepažíte sloupky s betonovými deskami tak, aby se pravý úhel zalomil na několik tupých úhlů. Sice tím ztratíte několik čtverečních decimetrů plochy, ale bude tu lépe proudit energie nejen mezi vámi (lidmi), ale i mezi zvířaty a rostlinami. Stavby, které se opírají o tyto nauky, můžete vidět v České republice na mnoha místech, jednou z těch nejznámějších je např. horský hotel Ještěd, některé větrné mlýny, pyramidy a další stavby v podobném duchu.